what is google search console

گوگل وب مستر تولز چیست و چرا مهم است؟

گوگل وب مستر تولز چیست و چرا مهم است؟

گوگل سرچ کنسول (Google Search Console)  یا همان گوگل وب مستر تولز (Google Webmaster Tools) ابزاری است که گوگل به صورت رایگان در اختیار مدیران وب سایت ها قرار داده است. گوگل خطاهای سایتتان را توسط این ابزار به شما اطلاع می دهد. در واقع این ابزار، رابط بین شما و گوگل می باشد.

چرا باید از گوگل وب مستر تولز استفاده کنیم؟

گوگل وب مستر تولز امکانات زیادی را به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهد تا بر نحوه نمایش سایت خود در نتایج جستجو گوگل، نظارت کنید و مشکلات آن را حل کنید. شما به کمک گوگل وب مستر تولز می توانید وضعیت ایندکس شدن صفحات سایت خود را در گوگل بررسی کنید. شما می توانید سایت مپ خود را از طریق این ابزار به گوگل معرفی کنید. آمار کلمات کلیدی سات خود را بسنجید. برای رفع مشکلات امنیتی سایتتان شما را راهنمایی می کند. سایت های دیگری را که به سایت شما لینک داده اند را شناسایی می کنید. به کمک این ابزار ها سایت خود را از نظر گوگل بررسی می کنید تا مورد تایید گوگل باشد تا در نهایت سایت شما از نظر سئو بهینه شود.

همان طور که می دانید بیشترین سهم استفاده از موتور های جستجو در اختیار گوگل است، بنابراین ما به عنوان یک وبمستر قطعا باید سایت خود را از منظر گوگل بررسی کنیم و راه این بررسی و نظارت، گوگل وبمستر تولز می باشد. این پیشنهاد ما نیست، بلکه پیشنهاد خود گوگل می باشد.

 

گوگل وب مستر تولز برای هر سایتی و هر کسب و کار اینترنتی یک الزام است. این نظر من و تو نیست، نظر گوگل است.

 

گوگل وب مستر تولز در بین تمام ابزار های سئو یکی از مفیدترین ابزار هاست. مهم ترین نکته ای که وجود دارد این است که این ابزاری است که خود گوگل برای مدیران سایت ها فراهم کرده است و برای ادامه حیات هر سایت و کسب و کاری این ابزار را حیاتی دانسته است. همه این ها دلایل خوبی برای شروع استفاده از گوگل وب مستر تولز می باشد.

آمار و ارقامی که سرچ کنسول گوگل به شما می دهد در سایر ابزار های سئو نیز کاربرد دارد. ابزار هایی مانند ادوردز (AdWords) ، گوگل ترندز (Google Trends) و گوگل آنالیتیکس (Google Analytics).

اگر شما از ابزار های گوگل وب مستر تولز و گوگل آنالیتیکس در کنار یکدیگر استفاده کنید نتایج بهتری را دریافت خواهید کرد. این دو ابزار به شما مستقیما این توانایی را می دهند که رنک سایت خود را بهبود بخشید. با قرار گرفتن در نتایج اول گوگل فرصت دیده شدن را به کسب و کار خود دهید تا بازدید کنندگان و مشتریان را به سایت شما هدایت شوند.

 

چگونه سایت خود را در گوگل وب مستر  تولز ثبت کنیم؟

برای استفاده از ابزار گوگل وب مستر تولز، باید ابتدا سایت خود را در این ابزار ثبت کنید. پس از اینکه سایت خود را ثبت کردید باید به طریقی به گوگل ثابت کنید که شما مالک سایت می باشید. شما می توانید با ثبت سایت در گوگل وب مستر تولز، سایت خود را در گوگل وب مستر ثبت کنید و از این ابزار به صورت کاملا رایگان بهره ببرید و سایت خود را بهینه کنید.

 

گوگل وب مستر تولز برای استفاده روزانه

هنگامی که سایت خود را در وب مستر تولز ثبت کردید و به ابزار گوگل ثابت کردید که مالک حقیقی سایت هستید. شما می توانید از مزایای این ابزار لذت ببرید. در کنار زمانی که برای گردش سایت خود صرف می کنید حتما زمانی ارزشمند را برای این ابزار اختصاص خواهید داد.

قبل از دیگران از شگفتی های سایت با خبر شو

درباره نویسنده: سید محمد محمدیان

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *